Ga direct naar het artikel
  • Home
  • Hoe reis jij?
    • Hoe reis jij?
    • #30dageninhetzadel challenge
    • (Vaker) op de fiets
      • (Vaker) op de fiets
      • Doorfietsroutes
      • Spring op de fiets ...de lente in!
      • Fiets veilig
        • Fiets veilig
        • De fietshelm
        • De fietscheck
        • Licht aan in het donker op de fiets
      • Probeer een e-bike
      • Een fiets/e-bike aanschaffen
        • Een fiets/e-bike aanschaffen
        • Tweedehands e-bike kopen? Koop geen kat in de zak!
        • Kies de juiste fiets
        • Ik ben in loondienst
        • Ik ben een ondernemer
      • Doneer je gebruikte fiets en maak een ander blij
      • Fietsverbinding Heuvelland Parkstad
    • Kies voor het OV
      • Kies voor het OV
      • Ontdek het OV
      • P+R Limburg
      • Glimble by Arriva
    • Deel je vervoer met anderen
      • Deel je vervoer met anderen
      • Deelauto
      • Deelfiets
        • Deelfiets
        • De deelfiets: hoe werkt die nou eigenlijk?
        • Velocity in Parkstad
          • Velocity in Parkstad
          • Partners
        • Arriva deelfiets
        • OV-fiets van NS in Limburg
      • Glimble by Arriva
    • Hybride werken
    • Duurzaam in de (elektrische) auto
      • Duurzaam in de (elektrische) auto
      • Elektrisch rijden
        • Elektrisch rijden
        • E-AutoKeuzeHulp
        • Subsidie bij aankoop elektrische auto
      • Elektrisch laden in Maastricht
        • Elektrisch laden in Maastricht
        • Heb je een eigen oprit of parkeerplaats
        • Zit je in een Vereniging van Eigenaren
        • Laden in openbare ruimte
      • Carpoolen
      • Veilig en zuinig in de auto
        • Veilig en zuinig in de auto
        • Het nieuwe rijden
        • Houd je banden op spanning
        • Slimme bandenpomp
        • Autobanden kiezen
        • Rij MONO
    • Team Heuvelland
      • Team Heuvelland
      • Terugblik informatieavond
      • Belangrijke data 2023
      • Nog te ontdekken fiets- en wandelroutes
      • Stiltegebieden Provincie Limburg
      • Vragen of klachten?
      • Meest gestelde vragen
      • Doorontwikkeling
      • Over Team Heuvelland
      • Voorwerk Team Heuvelland
      • Bijeenkomsten 2022
      • Uitkomsten pilots 2021
    • Panel over mobiliteit
  • MobiMarkt
    • MobiMarkt
    • Bewust autorijden
      • Bewust autorijden
      • 100% elektrische XBUS | eMobility Limburg
    • Flexibel reizen
      • Flexibel reizen
      • Deelauto's | GoodMoovs
      • Deelauto’s | MyWheels
      • Deelauto's | We Drive Solar
      • Mobiliteitsdiensten in een app | Glimble by Arriva
      • Mobiliteitsdiensten in een app | GoAbout
    • Gezond en effectief thuiswerken
      • Gezond en effectief thuiswerken
      • Externe werkplekken | VoorDeThuiswerkers
      • Thuiskantoor | Health2Work
      • Thuiskantoor | OfficeCube
      • Thuiskantoor | Thuiswerktafel.nl
      • Thuiskantoor | Timmermans Kantoor en Omgeving
      • Thuiskantoor | Versluis Kantoorinrichters
    • Laadinfra voor particulieren
      • Laadinfra voor particulieren
      • Laadpaalkeuzehulp | Milieu Centraal
      • Laadpassen | Green Caravan
      • Laadpassen | Laadpaswijzer
      • Installatiewerk en laadpunten | A-watt.com b.v.
      • Installatiewerk en laadpunten | Laadpaal-Limburg
      • Laadoplossingen op zonne-energie | ENERparking
    • Laadinfra voor Vereniging van Eigenaren
      • Laadinfra voor Vereniging van Eigenaren
      • Laadpunten | Qcharge Eleqtron
      • Laadpassen | Green Caravan
      • Installatiewerk en laadpunten | A-watt.com b.v.
      • Installatiewerk en laadpunten | Orange Charging
      • Installatiewerk | Opcharge
      • Advies/ expertisewerkzaamheden | VVE Laadloket
  • Blogs
  • Contact
  • Nieuws
  • Over ons
  • Partners
  • English
Home Menu
Voor meer informatie
kijk ook eens op:
Zuid-Limburg Bereikbaar www.zuidlimburgbereikbaar.nl
Maastricht Bereikbaar www.maastrichtbereikbaar.nl
Logistiek Bereikbaar www.logistiekbereikbaar.nl
Logomaakdebeweging
Logomaakdebeweging
  • Kijk ook op
  • NL
    English
  • Nieuws
  • Over ons
  • Partners
  • Home
  • Hoe reis jij?
  • MobiMarkt
  • Blogs
  • Contact
  1. Home
  2. Blogs
  3. Tuur Huijbregts over de fiets van de zaak
13 december 2021

Tuur Huijbregts over de fiets van de zaak

"De fiets van de zaak is het ideale middel om personeel te binden aan mijn bedrijf"

Horecaondernemer Tuur Huijbregts probeerde in 2019 als eerste twee weken lang de gloednieuwe elektrische cargobike van Stadsaanpak Maastricht Bereikbaar. Het proberen deed hij niet alleen. Zijn chefkok Rob haalde de bakfiets op in Valkenburg en was blij verrast over de kracht van de elektrische fiets. Tuur wakkerde onbewust een vlammetje aan, want nu ruim twee jaar later komen twee van zijn medewerkers, hijzelf en zijn vriendin met een geleasete e-bike naar het werk. “De fiets van de zaak is het ideale middel om personeel te binden aan mijn bedrijf.”

“Via Lease-a-bike heb ik alles in een keer geregeld. Ik lease (huur) de fietsen voor een vaste periode voor een vast bedrag per maand. Ook de kosten voor onderhoud en verzekeringen zijn gedekt. Na 36 maanden loopt het leasecontract af en kan de medewerker de fiets overnemen voor circa 15% van de nieuwwaarde. Die kosten kan ik verrekenen met bijvoorbeeld openstaande overuren of vakantie-uren. Bij loononderhandelingen kan ik nu ook andere opties aanbieden. Want, wat is er leuker dan bij een nieuwe baan meteen een nieuwe fiets met alles erop en eraan te mogen uitkiezen! Maar het belangrijkste vind ik dat ik met de fiets van de zaak mijn werknemers trigger om de auto te laten staan en met de fiets naar het werk te komen.”

Ideale voorbeeld

Als eigenaar van de twee horecazaken brasserie Tapijn en Café De Tribunal in Maastricht is Tuur het ideale voorbeeld voor zijn personeel om ze aan te moedigen eens te kiezen voor de fiets. “Mijn fiets leen ik uit om ze zelf te laten ervaren hoe fietsen op een elektrische fiets is. Zo heb ik twee medewerkers over de streep gehaald. Ze komen nu vanuit Beek en Meerssen met hun elektrische fiets naar het werk in Maastricht.”

Band met personeel verstevigen

De e-cargobike verdween niet uit beeld. Tuur fietst met de elektrische bakfiets naar de kinderopvang, naar het werk en weer naar huis. “Ook de kleinere boodschappen voor mijn twee horecazaken doe ik het liefste op de fiets. Alles wat in de bakfiets past, haal ik op de fiets. De kosten voor benzine, parkeerkosten en de reiskosten voor mijn werknemers spaar ik nu uit. Deze andere blik op vervoer biedt mij als ondernemer de mogelijkheid om de binding tussen mijn bedrijf en mijn personeel te verstevigen. Want, elke keer als een medewerker op de fiets stapt, beseft hij of zij dat deze verzorgd is door zijn werkgever.”

Geen gedoe met parkeren

Tuur koos voor een elektrische bakfiets van het Nederlandse merk Carqon: “Deze bakfiets heeft zelfs een deurtje in de bak waardoor kinderen makkelijk en veilig in en uit kunnen stappen. Ook is de bak wat hoger en zit mijn kind dieper en daarmee veiliger. De bakfiets zet ik multifunctioneel in. Alles wat ik niet met de auto hoef te doen, doe ik, zowel privé als zakelijk, nu met de fiets. Met de fiets schiet je zo overal doorheen. Ik heb geen gedoe meer met straten waar ik wel of niet mag komen en ik heb ik geen gedoe meer met parkeren.”

En het geheim van blijven fietsen?

“Ik kan niks verzinnen waardoor fietsen niet leuk is. Voor mij is het de verbinding met het buiten zijn. Ik kom fit en alert aan op mijn werk en voel me de hele dag mentaal fitter. Fietsen met een elektrische fiets, vergt niet meteen al je inspanning. Je bent niet kapot. Het moedigt mij zelfs aan om er wat extra kilometers bij te pakken.”

Uitstootvrije reclamekaravaan

Al fietsend gaat Tuur ook zijn twee horecazaken extra in de kijker zetten: “Ik kan andere ondernemers alleen maar aanmoedigen om te kiezen voor een fiets van de zaak. Het is een super alternatief voor elke ondernemer die wat extra’s wil doen voor zijn personeel. Je kunt zo ver gaan als je wil. Met het bestickeren van onze bakfiets, zetten we de fiets zelfs in als een uitstootvrije reclamekaravaan voor onze twee zaken in Maastricht!”

Overtuigd door Tuur? 

We helpen jou ook graag aan een fijne fiets. Daarom hebben we info voor je verzameld over het kiezen van de juiste fiets voor jou. En omdat sommige fietsen best duur zijn, hebben we ook een overzicht van regelingen die je daarbij kunnen helpen. Zoals fietslease waar Tuur voor kiest, maar er zijn nog meer opties. Neem snel een kijkje en klim op de pedalen! 

Een fiets/e-bike aanschaffen
Tuur Huijbregts over Fiets van de zaak
Meer weten over fietslease of een fiets van de zaak?

We helpen jou ook graag aan een fijne fiets. Daarom hebben we info voor je verzameld over het kiezen van de juiste fiets voor jou. Zoals fietslease waar Tuur voor kiest, maar er zijn nog meer opties. Neem snel een kijkje en klim op de pedalen! 

Een fiets/e-bike aanschaffen
Deel deze pagina:
Facebook
Twitter
WhatsApp
E-mail
LinkedIn
Ben je goed geholpen?
Bedankt voor je feedback.
Er is een fout opgetreden.
Voor meer informatie kijk ook eens op:
Zuid-Limburg Bereikbaar www.zuidlimburgbereikbaar.nl Maastricht Bereikbaar www.maastrichtbereikbaar.nl Logistiek Bereikbaar www.logistiekbereikbaar.nl
Logomaakdebeweging Wit

Samen met vele partners helpt Programmabureau Zuid-Limburg Bereikbaar reizigers slimmer op weg. Zo werken we aan bereikbaarheid, efficiënter autogebruik en duurzame mobiliteit voor een gezond woon-, werk- en leefklimaat in de regio.

Wij zijn ook te vinden op:
Zlb Poweredby
Hoe reis jij?
  • (Vaker) op de fiets
  • Kies voor het OV
  • Deel je vervoer met anderen
  • Hybride werken
  • Duurzaam in de (elektrische) auto
  • Team Heuvelland
  • Panel over mobiliteit
Blogs
  • Blogs
MobiMarkt
  • Mobimarkt
Contact

Heb je een vraag voor Zuid-Limburg Bereikbaar?
Neem contact met ons op.

 

Adresgegevens:

Zuid-Limburg Bereikbaar
Postbus 1992
6201 BZ Maastricht

  • Privacystatement op ZLB.nl
  • Toegankelijkheidsverklaring
© 2023 Programmabureau Zuid-Limburg Bereikbaar - Alle rechten voorbehouden

Programmabureau Zuid-Limburg Bereikbaar is een samenwerkingsverband van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Provincie Limburg en alle zestien Zuid-Limburgse gemeenten.