Ga direct naar het artikel
  • Home
  • Hoe reis jij?
    • Hoe reis jij?
    • #30dageninhetzadel challenge
    • (Vaker) op de fiets
      • (Vaker) op de fiets
      • Doorfietsroutes
      • Spring op de fiets ...de lente in!
      • Fiets veilig
        • Fiets veilig
        • De fietshelm
        • De fietscheck
        • Licht aan in het donker op de fiets
      • Probeer een e-bike
      • Een fiets/e-bike aanschaffen
        • Een fiets/e-bike aanschaffen
        • Tweedehands e-bike kopen? Koop geen kat in de zak!
        • Kies de juiste fiets
        • Ik ben in loondienst
        • Ik ben een ondernemer
      • Doneer je gebruikte fiets en maak een ander blij
      • Fietsverbinding Heuvelland Parkstad
    • Kies voor het OV
      • Kies voor het OV
      • Ontdek het OV
      • P+R Limburg
      • Glimble by Arriva
    • Deel je vervoer met anderen
      • Deel je vervoer met anderen
      • Deelauto
      • Deelfiets
        • Deelfiets
        • De deelfiets: hoe werkt die nou eigenlijk?
        • Velocity in Parkstad
          • Velocity in Parkstad
          • Partners
        • Arriva deelfiets
        • OV-fiets van NS in Limburg
      • Glimble by Arriva
    • Hybride werken
    • Duurzaam in de (elektrische) auto
      • Duurzaam in de (elektrische) auto
      • Elektrisch rijden
        • Elektrisch rijden
        • E-AutoKeuzeHulp
        • Subsidie bij aankoop elektrische auto
      • Elektrisch laden in Maastricht
        • Elektrisch laden in Maastricht
        • Heb je een eigen oprit of parkeerplaats
        • Zit je in een Vereniging van Eigenaren
        • Laden in openbare ruimte
      • Carpoolen
      • Veilig en zuinig in de auto
        • Veilig en zuinig in de auto
        • Het nieuwe rijden
        • Houd je banden op spanning
        • Slimme bandenpomp
        • Autobanden kiezen
        • Rij MONO
    • Team Heuvelland
      • Team Heuvelland
      • Terugblik informatieavond
      • Belangrijke data 2023
      • Nog te ontdekken fiets- en wandelroutes
      • Stiltegebieden Provincie Limburg
      • Vragen of klachten?
      • Meest gestelde vragen
      • Doorontwikkeling
      • Over Team Heuvelland
      • Voorwerk Team Heuvelland
      • Bijeenkomsten 2022
      • Uitkomsten pilots 2021
    • Panel over mobiliteit
  • MobiMarkt
    • MobiMarkt
    • Bewust autorijden
      • Bewust autorijden
      • 100% elektrische XBUS | eMobility Limburg
    • Flexibel reizen
      • Flexibel reizen
      • Deelauto's | GoodMoovs
      • Deelauto’s | MyWheels
      • Deelauto's | We Drive Solar
      • Mobiliteitsdiensten in een app | Glimble by Arriva
      • Mobiliteitsdiensten in een app | GoAbout
    • Gezond en effectief thuiswerken
      • Gezond en effectief thuiswerken
      • Externe werkplekken | VoorDeThuiswerkers
      • Thuiskantoor | Health2Work
      • Thuiskantoor | OfficeCube
      • Thuiskantoor | Thuiswerktafel.nl
      • Thuiskantoor | Timmermans Kantoor en Omgeving
      • Thuiskantoor | Versluis Kantoorinrichters
    • Laadinfra voor particulieren
      • Laadinfra voor particulieren
      • Laadpaalkeuzehulp | Milieu Centraal
      • Laadpassen | Green Caravan
      • Laadpassen | Laadpaswijzer
      • Installatiewerk en laadpunten | A-watt.com b.v.
      • Installatiewerk en laadpunten | Laadpaal-Limburg
      • Laadoplossingen op zonne-energie | ENERparking
    • Laadinfra voor Vereniging van Eigenaren
      • Laadinfra voor Vereniging van Eigenaren
      • Laadpunten | Qcharge Eleqtron
      • Laadpassen | Green Caravan
      • Installatiewerk en laadpunten | A-watt.com b.v.
      • Installatiewerk en laadpunten | Orange Charging
      • Installatiewerk | Opcharge
      • Advies/ expertisewerkzaamheden | VVE Laadloket
  • Blogs
  • Contact
  • Nieuws
  • Over ons
  • Partners
  • English
Home Menu
Voor meer informatie
kijk ook eens op:
Zuid-Limburg Bereikbaar www.zuidlimburgbereikbaar.nl
Maastricht Bereikbaar www.maastrichtbereikbaar.nl
Logistiek Bereikbaar www.logistiekbereikbaar.nl
Logomaakdebeweging
Logomaakdebeweging
  • Kijk ook op
  • NL
    English
  • Nieuws
  • Over ons
  • Partners
  • Home
  • Hoe reis jij?
  • MobiMarkt
  • Blogs
  • Contact
  1. Home
  2. Nieuws
  3. Netwerk van e-bike-deelstations verbindt binnenkort Parkstad met Aken
6 december 2021

Netwerk van e-bike-deelstations verbindt binnenkort Parkstad met Aken

Op maandag 6 december gaat de schop de grond in voor de aanleg van vooralsnog twintig e-bike-deelstations, verspreid over heel Parkstad. Als eerste wordt het station aan de Akerstraat in Heerlen Centrum gerealiseerd. Hierna volgen nog negentien deelstations in Beekdaelen, Brunssum, Heerlen, Landgraaf, Kerkrade, Simpelveld en Voerendaal. Volgens planning staan vanaf eind maart 2022 in totaal tachtig e-bikes klaar voor iedereen die hiervan gebruik wil maken. Al deze e-bikes zijn van A-kwaliteit als het gaat om fietscomfort en actieradius.

Als onderdeel van het investeringsprogramma Regio Deal Parkstad Limburg worden er twintig Velocity e-bike-deelstations gebouwd, verspreid over heel Parkstad. Mogelijk worden er in de toekomst nog meer stations bijgebouwd. Hiermee sluit Parkstad Limburg aan op het bestaande netwerk van de ongeveer honderd stations die er al zijn in Aken en omgeving, waaronder één in Kerkrade en één in Vaals. Het netwerk vormt een aantrekkelijk, duurzaam, gezond en betaalbaar alternatief voor (grensoverschrijdend) verkeer in het hele gebied Parkstad – Aken.

De stations worden geplaatst bij OV-knooppunten waar zogenaamde mobiliteitshubs kunnen ontstaan. Hier kan van de e-bike overgestapt worden op het OV of naar een (elektrische) deelauto. Daarnaast komen er stations bij grotere instellingen zoals onder meer het Zuyderland ziekenhuis, de Brightlands Smart Services Campus, Hogeschool Zuyd en, in samenwerking met daar gevestigde ondernemingen, op bedrijventerreinen.

Voor iedereen

De e-bikes kunnen door iedereen gebruikt worden. Ook voor bijvoorbeeld een recreatieve tocht door de heuvels van Parkstad. Op dit moment wordt de app ingeregeld waarmee de e-bike gereserveerd en betaald kan worden. De kosten voor het gebruik van de e-bike bedragen straks € 1,50 per half uur. Bij een gemiddelde snelheid van twintig kilometer per uur (inclusief oponthoud bij stoplichten e.d.) kan in die tijd zo’n tien km afgelegd worden. Wie meer kilometers wil afleggen, kan ook langer gebruik maken van de e-bike. De ambitie is om het e-bike-deelsysteem op termijn uit te breiden binnen Parkstad Limburg. Ook is het de bedoeling om op te schalen naar het Heuvelland, de rest van Zuid-Limburg en andere delen van de Euregio, waardoor één e-bike deelsysteem ontstaat met aansluiting over de landsgrenzen heen. In dit kader wordt er ook samengewerkt met Zuid Limburg Bereikbaar en Visit Zuid Limburg om het e-bike deelsysteem te introduceren bij een breed publiek. Dit gebeurt met behulp van speciale acties waardoor het voor iedereen mogelijk wordt om kennis te maken met het gebruik van de e-bike deelfiets.

Goede aansluiting op het bestaand openbaar vervoer

Het in Aken ontstane Velocity Mobility is een expert op het gebied van e-bike-deelsystemen. Zij opereren vanuit het tweelanden-bedrijventerrein Avantis. Het Velocity-systeem is in Aken integraal onderdeel van het bestaande OV-netwerk. Velocity Limburg B.V. is gelieerd aan het Duitse moederbedrijf, waardoor hun kennis en ervaring meegenomen worden bij de aanleg en het beheer van het netwerk in Parkstad.

Realisatie met steun van de Regio Deal Parkstad Limburg

Via het programma Regio Deal Parkstad Limburg investeren het Rijk, de Provincie Limburg en Stadsregio Parkstad Limburg samen in de regio om de brede welvaart te verbeteren. Wezenlijk onderdeel van de aanpak via de Regio Deal is om vraag en aanbod binnen de arbeidsmarkt, ook over de grenzen heen, beter op elkaar te laten aansluiten en kansen, juist ook die zich voordoen door de grensligging, te grijpen. Bij de uitvoering wordt samengewerkt met betrokken maatschappelijke partners en het bedrijfsleven. In dit geval zijn dat vanuit Nederland Velocity Limburg B.V. en aan de Duitse kant Velocity Mobility GbmH Aachen, een aftakking van de RWTH Aken. Het project wordt ook ondersteund vanuit de Europese Unie via het zogenaamde Interreg EMR project ECON.

Parkstad Velocity deelfiets laadstation
Deel deze pagina:
Facebook
Twitter
WhatsApp
E-mail
LinkedIn
Ben je goed geholpen?
Bedankt voor je feedback.
Er is een fout opgetreden.
Voor meer informatie kijk ook eens op:
Zuid-Limburg Bereikbaar www.zuidlimburgbereikbaar.nl Maastricht Bereikbaar www.maastrichtbereikbaar.nl Logistiek Bereikbaar www.logistiekbereikbaar.nl
Elke twee weken ontvangen meer dan 17.000 abonnees, reistips, slimme mobiliteitsoplossingen en verhalen van forenzen en ondernemers die slimmer op weg gaan in Zuid-Limburg.
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Ongeldige email
Logomaakdebeweging Wit

Samen met vele partners helpt Programmabureau Zuid-Limburg Bereikbaar reizigers slimmer op weg. Zo werken we aan bereikbaarheid, efficiënter autogebruik en duurzame mobiliteit voor een gezond woon-, werk- en leefklimaat in de regio.

Wij zijn ook te vinden op:
Zlb Poweredby
Hoe reis jij?
  • (Vaker) op de fiets
  • Kies voor het OV
  • Deel je vervoer met anderen
  • Hybride werken
  • Duurzaam in de (elektrische) auto
  • Team Heuvelland
  • Panel over mobiliteit
Blogs
  • Blogs
MobiMarkt
  • Mobimarkt
Contact

Heb je een vraag voor Zuid-Limburg Bereikbaar?
Neem contact met ons op.

 

Adresgegevens:

Zuid-Limburg Bereikbaar
Postbus 1992
6201 BZ Maastricht

  • Privacystatement op ZLB.nl
  • Toegankelijkheidsverklaring
© 2023 Programmabureau Zuid-Limburg Bereikbaar - Alle rechten voorbehouden

Programmabureau Zuid-Limburg Bereikbaar is een samenwerkingsverband van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Provincie Limburg en alle zestien Zuid-Limburgse gemeenten.